Středisko a oddíly

Středisko

Vlčata

chlapci 7–11 let

608 162 809

vlcata.nmnm@skaut.cz

Berušky

dívky 7–11 let

607 832 624

berusky@skaut.cz

Naděje

11–15 let

602 392 505

nadeje@skaut.cz

RS NOCON

nad 15 let a dospělí

724 339 850

rs.nocon@skaut.cz

Jste zde

Vedení Berušek

 

Vilík

Kristýna Koutenská - Vilík

31 let 

vedoucí oddílu 

skautské vzdělání: 

čekatelská a vůdcovská zkouška, zdravotnický kurz, instruktorská kvalifikace 

záliby a zajímavosti: 

Vilík pochází z Prahy, kde začala v roce 1991 svoji skautskou kariéru v oddíle vodních skautek Šipka, prožila v něm skoro 20 let. Do Nového Města přišla za manželem Pudilem, který s Beruškami také často jezdí na akce, výpravy a tábor. Berušky vede sedmým rokem. V civilu pracuje jako lékařka na dětském oddělení, ale nyní je na mateřské s dcerou Madlenkou. Ve volném čase ráda tančí, zpívá a chodí v sukni.

 

 

 

Ká

Kateřina Horváthová - Ká

cenzurováno

programová vedoucí se specializací na rukodělky, zastupce vedoucí oddílu

skautské vzdělání: 

to ji teprve čeká 

záliby a zajímavosti: 

Přestože Ká neabsolvovala žádný skautský kurz, rozhodně nemá méně zkušeností s dětmi než my ostatní, neboť je pečlivou maminkou hned tří dcer a vede novoměstskou školní družinu. Ráda čte, plete, zahradničí a pije kávu. A úplně nejradši má děti - prý hlavně když spí :-D. 
Její oblíbená barva je červená a tyrkysová, oblíbené jídlo kus masa. 

 

    

 

Žofka

Hana Ambrožová - Žofka

25 let 

programová vedoucí přes sport, má na starosti penízky 

skautské vzdělání: 

zdravotnický kurz, čekatelský kurz

záliby a zajímavosti: 

Žofka nově pracuje a žije v Praze, kde se stará o děti v družině a pomáhá jako asistentka pedagoga. Beruškám se věnuje na víkendových akcích. Jejím největším koníčkem je sport, věnuje se biatlonu, ráda běhá, jezdí na horském kole a koloběžce. Dále ji také baví výtvarné tvoření a čtení knížek. Jo a ráda jí a hodně toho sní, za což se jí ostatní z vedení smějí. Drží se svého hesla: „Miluju běh, miluju jídlo, běhám proto, abych se mohla najíst.“

 

 

 

Pavlínka Slámová – Pája/Jogurt

18 let

programová vedoucí, vrchní objímačka

skautské vzdělání: 

čekatelský kurz 

záliby a zajímavosti: 

Studuje na Gymnáziu v Novém Městě a to již 7 rokem. Její největší zálibou (a to hlavně ve skautu) se stalo objímání. Lidičky, měli byste se více objímat, je to BOŽÍ! Samozřejmě nejvíce času jí zabírá skaut, vždy si ale dokáže najít čas na kamarády a pár selfie. Nepohrdne dobrou hudbou, filmu s kakaem a procházce při západu slunce nebo pod hvězdami. Když jí přece jenom zbude troška času, tak si nejradši zahraje volejbal nebo na klavír.

 

  

  
 
 
                 

Michaela Žáková - Bashule

23 let 

programová vedoucí, stavěč lanových aktivit

skautské vzdělání: 

čekatelský kurz 

záliby a zajímavosti: 

Míša pracuje jako referent sportovního zařízení na Sportenu. Mezi její záliby patří jízda na kole, kolečkových bruslích, občas nějaký ten běh a nově squash. Po večerech, když si nepustí nějaký dobrý film, tak si ráda čte. Nejraději má bestselery. Jednou by se chtěla podívat do Norska a tam strávit nějaký čas pod stanem a část země projít. Má ráda adrenalin a procházky v přírodě. Podílí se na opravách klubovny a Mercedesky.

 

 
 
 
  

Dáňa

Daniela Horváthová – Dáňa

15 let

programová vedoucí

Skautské vzdělání:

Příští rok jí čeká čekatelský kurz

Záliby a zajímavosti:

Dáňa je nejmladším členem vedení Berušek a navštěvuje 9. Ročník 1. Základní školy. Mezi její zájmy patří mimo skaut sport a hudba. Ve škole ji baví matematika, angličtina a přírodopis. Možná proto by se chtěla stát doktorkou. Jejím snem je navštívit New York, pracovat v zahraničí a odjet jako Lékař bez hranic do Afriky. Vlastnostmi, které na sobě Dáňa nemá ráda, je lenost a občas nízká sebedůvěra. Poslední věcí, kterou Vám sdělím je, že Dáňa nemá ráda, když lidé lžou, nejsou upřímní  a nejednají s ostatními na rovinu.

 

 

 

 

Klára Ambrožová - Meli

24 let

programová vedoucí

Skautské vzdělání:

zdravotnický kurz

Záliby a zajímavosti:

Meli studuje dálkově poslední rok magisterského studia na Zahradnické fakultě v Lednici, jinak ji můžete potkat v Zahradním centru v Bystřici, kde pracuje jako floristka/zahradnice. Jejím největším koníčkem je aranžování květin a práce na zahradě.