Středisko a oddíly

Středisko

Vlčata

chlapci 7–11 let

608 162 809

vlcata.nmnm@skaut.cz

Berušky

dívky 7–11 let

607 832 624

berusky@skaut.cz

Naděje

11–15 let

602 392 505

nadeje@skaut.cz

RS NOCON

nad 15 let a dospělí

777 705 391

rs.nocon@skaut.cz

Jste zde

Ivančena

Ivančena
27. 04. 2018 07:45 - 29. 04. 2018 16:00

Dobrodružství. Výzva. Putování. Historie. Tradice. Stany. Kecání. Drbání. Sranda. Puchýře. Bang!. Roura. Ivančenu lze popsat mnoha slovy. Tato výprava je téměř bez programu. Její hlavní náplní jsou túry s batohem po Beskydech, klábosení a hlavně spousta legrace. Přidej se i ty do letošní skupiny neohrožených Nadějných, kteří se pokusí zdolat Lysou horu! Nemusíš se bát, není to tak náročné, jak to vypadá a stojí to za to!

 

Sraz: v pátek v 7:45 na vlakovém nádraží

Konec: v neděli v 16:00 tamtéž

 

Stany a jídlo:

Na Ivančeně spí oddíl vždy po skupinkách ve stanech (ne pod přístřeškem). Domluvte si tedy mezi sebou tyto skupinky, které budou  mít svůj stan a budou si také společně vařit. Rozdělte si poté spravedlivě, kdo co bude ze společných věcí nosit (stan, vařič, jídlo...). Sobotní oběd je tradičně možné spláchnout v hospůdce na Lysé hoře (vezměte si nějaké drobné sebou navíc).

 

S sebou:

karimatka nebo nafukovačka (alumatka nestačí), dobrý spacák, vysoké boty, vhodné oblečení na túru, teplé oblečení na spaní, pláštěnka, láhev na vodu, lžíce, ešus, čelovka, kartička zdravotní pojišťovny, 400 Kč, krojový šátek (na cestu)

 

Jinak další věci navíc jsou na vás. Vše budete mít bezpodmíněčně sbaleno do jednoho batohu! Balení věnujte velkou pozornost. Špatně sbalený batoh může udělat z téhle výpravy hotové peklo. Hlavně dbejte na to, aby těžké věci byli vespod a u zad, aby byl batoh vyvážený a nebyl ověšený krámy, jako vánoční stromeček. Pamatujte na to, že si všechno ponesete sami (a každý zbytečný gram navíc se pořádně pronese), ale taky na to, že můžou nastat skutečně drsné podmínky.

 

Omluvenky do školy:

Určitě jste si všimli, že jedeme v pátek poměrně brzy. Je nám jasné, jak strašně líto vám je, že přijdete o několik krásných hodin ve škole, ale doufáme, že to nikoho neodradí ;-). Kdo by chtěl od PK potvrzení do školy se střediskovým razítkem, dejte prosím vědět co nejdříve.

 

Nováčci:

Na Ivančenu mohou jen ti, co už mají splněnu nováčkovskou zkoušku. Nováčkům se akce nepočítá do docházky.

 

Pravidlo pěti výprav:

Pozor na pravidlo 5 výprav na letní tábor. Tábor se nám blíží a ne všichni ještě mají dostatečný počet výprav. Ivančena je ideální výprava na to, si je doplnit. Moc dalších příležitostí nebude. Zbystřit by měli také ti, kdo nebyli již na dvou výpravách po sobě (zimák+březnová), či tuší, že nemají úplně ideální docházku.

 

Případné dotazy směřujte na Standu

 

Stezka:

Druhý stupeń si může splnit vaření na vařiči pro družinu.

autor: standa přidáno: 15. 04. 2018 22:36