Středisko a oddíly

Středisko

Vlčata

chlapci 7–11 let

608 162 809

vlcata.nmnm@skaut.cz

Berušky

dívky 7–11 let

602 501 628

berusky@skaut.cz

Naděje

11–15 let

602 392 505

nadeje@skaut.cz

RS NOCON

nad 15 let a dospělí

777 705 391

rs.nocon@skaut.cz

Jste zde

Letní tábor

Letní tábor
30. 06. 2019 09:30 - 17. 07. 2019 15:00

Kdo je vlastne poručík Stephenson? A jaká dobrodružství ho čekají v Jižní Africe, kam jej vyslala královna Viktorie?
Sraz: v neděli 30. 6. v 9.30 u klubovny
Návrat: v úterý 17. 7. v 15.02 na vlakovém nádraží (věci budou k vyzvednutí u klubovny)

Tábořit budeme na tábořišti nedaleko Šiškovic u Slatiňan. Tam i zpátky pojedeme vlakem, každý si ale na cestu vlakem s sebou sbalte jednu krosnu s věcmi (dodávka, která nám veze věci na táboriště, není neomezená).

S sebou
Oblečení:
kroj; krojový šátek (na sebe na sraz); oblečení na spaní; dostatek spodního prádla a ponožek; teplé ponožky do spacáku; trička; mikiny (svetry); pláštěnka; kraťasy; pokrývka hlavy; plavky; dlouhé kalhoty; bunda (k ohni a do deště).
Počítejte s tím, že veškeré oblečení dostane na táboře pořádne zabrat!

Boty:
lehké na běhání; pohorky (na výpravy a do deště); sandále; případně i holínky.

Jídelní potřeby:
ešus ci miska, ze kterých rádi jíte; hrneček; láhev na pití; lžíce (případne i příbor), vše bezpečně označené, ať si to poznáte.

Hygienické potřeby:
malý ručník; osuška; utěrka + hadr do kuchyně (už se vám nevrátí); kartáček na zuby; zubní pasta; hřeben; kapesníky; opalovací krém; repelent.
Na tábor si nemusíte brát žádné mycí ani prací prostředky (především mýdlo a šampon), spolecně budeme používat ekologicky šetrné prostředky, kterými zajistíme, abychom v okolí tábora neznečišťovali přírodu.

Elektronika:
mobilní telefony budete na táboře moci používat dle dohodnutých pravidel oddílu. Ostatní elektronika (MP3 přehrávace, notebooky, …) jsou zakázány. Rádcové budou mít mobil určitě a k němu nabíječku.

Jídlo:
V neděli bude až odpolední svačina, proto si vezměte něco k snědku na cestu.
Pokud doma rádi zavařujete a marmeládujete, tak sklenice marmelády, kompotu nebo okurek by celému táboru jistě přišla vhod (je to čistě dobrovolné a rozhodně nic speciálně nekupujte).

Doklady:
Určitě nezapomeňte na druhou část přihlášky a kartičku zdravotní pojišťovny (mějte je připravené po ruce již na srazu). Dále budete potřebovat skautskou průkazku či jiný průkaz, že studujete (vezměte si s sebou na cestu vlakem; kdo ji nebude mít, bude doplácet plnou cenu vlaku).

Ostatní:
čelovka s náhradními bateriemi; malý batoh; velký batoh (výpravový, vezmete si v něm věci na cestu vlakem); spacák; karimatka; ramínko na kroj; oblíbenou knihu (nejlépe obalená, aby se jí nemohlo nic stát) a časopis do táborové knihovny, oblíbený polštářek do komfortzóny; peníze na drobné výdaje (50,- Kč bohatě postačí) + kdo si něco objednával z Junshopu, tak peníze za objednávku; kolíčky na prádlo; reflexní prvek viditelně umístěný na batohu; krabička b-komplexu (proti klíšťatům).

Pokud chcete mít nějaké osvětlení ve stanu, tak si předem připravte něco bezpečného (sklenici od zavařenin na svíčku, petrolejku
nebo něco na baterky). Volně položené svíčky nebudou povoleny!
Znovu připomínáme, abyste si na cestu vlakem krom drobné svačiny, pití a průkazky vzali velký batoh a do něj si dali část věcí - dodávka, která nám veze věci, není neomezená a je zbytečné, abyste jeli s prázdnou.
Další věci záleží na vás.

Věci na program:
5P (tužka, papír, šátek, uzlovačka, karta plnění odborky); vyplněný deníček na zkoušku Ruce + nováčka (nováčci); rukavice na šerm; meč (kdo má); nůž; nůžky; 5 hadrakoulí (nejlépe výrazné barvy); hodinky; 1 kobercovku; 3 konzumní svíčky; 2 tvrdé A4; fixy; štětec; rulička od toaletního papíru.

Programové oblečení:
brutál oblečení a boty (ty nejhorší hadry, kterým nebude vadit voda, křoví, bahno…); tmavé oblečení na plížení (dlouhé kalhoty
a triko s dlouhým rukávem).

Družina:
věci na stavbu družinového přístřešku (plachta + lana); vařič a bombu; vybavená lékárna + lékárna na maskovačky; družinová vlajka; plechovka chemoprénu; buzola; 5 pingpongových míčků; 1 látková plenka; 1 deodorant; 1 dudlík; 2 vodní pistole; 1 balení vodních balónků; tempery; 2 petlahve; přírodní provázek; karton sirek.

Léky:
Nezapomeňte si vzít léky, které musíte brát (hlavně alergici a astmatici), musí o nich být zmínka v nástupním listu do tábora.
Brát si s sebou jiné příležitostné léky (Ibalgin na bolení hlavy atd.) je zakázáno - máme táborového zdravotníka, který bude
dobře vybaven!

Informace pro rodiče:
Kontakty: Kateřina Nečasová - vůdce tábora (602 392 505); Petra Srbová - zástupce vůdkyně (605 512 580). Pokud Vám telefon nezvedneme, napište SMS a my se ozveme zpět. V průběhu tábora neproběhne žádný návštěvní den, prosíme rodiče, aby v případě nutnosti konzultovali jakoukoliv mimořádnou návštěvu nejprve s námi.

autor: kata přidáno: 18. 06. 2019 15:31