Středisko a oddíly

Středisko

Vlčata

chlapci 7–11 let

608 162 809

vlcata.nmnm@skaut.cz

Berušky

dívky 7–11 let

607 832 624

berusky@skaut.cz

Naděje

11–15 let

773 921 377

nadeje@skaut.cz

RS NOCON

nad 15 let a dospělí

724 339 850

rs.nocon@skaut.cz

Jste zde

O Naději

Kdo nebo co je to 1. oddíl Naděje? To je dobrá otázka. Většina cizích lidí by si asi myslela, že jsme jen děti navléknuté do uniforem, které sbírají kytičky a házejí po sobě šišky. Sbíráme všichni bobříky a všichni se jmenujeme podle nějakého druhu lesního zvířete. To však opravdu není pravda.

Narnijské N, Logo oddílu Naděje

1. oddíl Naděje má v Novém Městě už dlouhou tradici. Byl založen 2. února 1990. Jako jediný z původních pěti skautských oddílů střediska Bílý štít se udržel až do současnosti. Za dobu své existence prošla naší partou celá řada mladých lidí, pro které byla léta skautování důležitou životní etapou. Naším hlavním cílem je totiž rozvíjet osobnost mladých lidí jak po stránce fyzické, tak i intelektuální, mravní či sociální.

Dobře, tohle všechno zní pěkně nudně. Já vím. Avšak naším cílem není jen tohle. My chceme tyhle nové zkušenosti předvést hlavně zábavnou formou a jednou z našich nejdůležitějších priorit je, aby byl program pro děti atraktivní. Co tedy děti můžou u nás zažít? Třeba se mohou dostat do příběhu seriálu Ztraceni a ztroskotat na pustém ostrově. Nebo si vyzkoušet život v post-apokalyptickém světě podle oblíbené počítačové hry Fallout. Dokonce se můžou stát hiphopery a snažit se zachránit svou čtvrť, nebo pomáhat Luku Skywalkerovi porazit zlého lorda Dartha Vadera. No řekněte mi, kde jinde můžete tohle všechno zažít na vlastní kůži.

Teď už ale dost o našem programu a radši si řekneme něco o družinách. Družina je parta dětí, kterou vede rádce. Schází se spolu každý týden a společně spolu tráví čas. Během akcí, kde je celý oddíl, družina musí spolupracovat během her. Díky tomu se z nich většinou velmi rychle stane super parta kamarádů, i když se třeba do družiny přidá někdo úplně nový. Jaké jsou teda naše družiny?

 

Lišky

 Lišky vede rádkyně Jolča (Jolana Horváthová) a jejími členy jsou Bomba, Sovička, Mája, Jezinka, Zebra a Copík. 

Veverky

 V čele Veverek je rádkyně Bíba (Beáta Podařilová) a do její družiny patří Opi, Berča, Klárka, Rybička, Kotě, Liška a Romča.

 Vlci

 Rádce Vlků je Macík (Tomáš Maca) a vede Pajcu, Pipina, Jéňu, Fomu, Amíka, Matouše, Opičáka, Peťu a Vojtu. 

Jeleni

 Obnovenou družinou pro tento rok jsou Jeleni, jejich rádcem je Neči (Jan Nečas), který vede Profesora, Máru, Housenku, Adama, Vikinga, Juniora, Ondru a Pastelku.

 

PK

Avšak v našem oddíle nejsou jenom družiny. Samozřejmě tu najdete i skvělou partu vedoucích, kteří obětovávají svůj volný čas, aby dětem připravili zábavný a kvalitní program. Říkáme si PK neboli Pracovní Kruh (více informací v záložce Vedení).

 

Vůdcem našeho oddílu je Standa (Stanislav Juračka). Mezi jeho koníčky rozhodně nepatří jízda na kole, raději má mikroskop a učebnici biologie. Vetšinu svého života zatím strávil na nádraží. Dalšími členy pracovního kruhu jsou Káťa, Peťa, Léňa, Pája, Anička, Davča, Fero.

 

Jak tedy vidíte, chodí sem velké množství různých lidí. Ovšem všechny nás spojuje jedno a to je náš oddíl Naděje. Ale nejen to. Spojuje nás i obrovské množství zážitků a zkušeností a také to, že díky skautu máme obrovské množství přátel. Takže co je vlastně oddíl Naděje? Prostě jen dobrá parta :)