Středisko a oddíly

Středisko

Vlčata

chlapci 7–11 let

608 162 809

vlcata.nmnm@skaut.cz

Berušky

dívky 7–11 let

607 832 624

berusky@skaut.cz

Naděje

11–15 let

602 392 505

nadeje@skaut.cz

RS NOCON

nad 15 let a dospělí

777 705 391

rs.nocon@skaut.cz

Jste zde

Říjnová výprava oddílu

Druhý říjnový víkend se náš oddíl vydal na první výpravu tohoto skautského roku.

Začátek byl tradiční – sešli jsem se v pátek odpoledne, rozloučili se s truchlícími rodiči, kterým bylo určitě velmi líto, že se svých potomků na víkend zbaví, zjistili, kdo chybí a kdo si zase co zapomněl. Po srazu následovala krátká scénka, kde se oddíl dozvěděl, že mají jako posádka vesmírné lodi prozkoumat planetu ŠalinCity a tak jsme neváhali a vydali se na cestu do – jak už některým došlo – moravské metropole Brna. Po cestě jsem se snažil oddílu vysvětlit fungování brněnské MHD, jak moc se mi to podařilo se mělo ukázat vzápětí.

Po příjezdu do Králova Pole s tradičním zpožděním jsem se ujal vysvětlovat první program, který byl vlastně jednoduchý – pomocí MHD se po družinách co nejrychleji dostat na zadanou zastávku, tedy takové závody s pomocí hromadné dopravy. Část oddílu se sice tvářila, že možná omylem dojede do Prahy, ale nakonec se všichni dopravili tam, kam měli. Pak už zbývalo se jenom přesunout na základnu, ubytovat se a večer si ještě něco povědět o odborkách a pod velením Berči si zahrát krátkou fitku.

Druhý den po rozcvičce a snídani následovala městská hra – úkolem jednotlivých družin bylo prozkoumat město, tedy jít či jet po jednotlivých indiciích a nenechat se chytit od PK, představujících nevrlé místní domorodce. Úmyslně jsem na tuto hru povolil používat mobily na volání, a některé družiny si tak z nic netušících rodičů udělali nápovědu po telefonu. Většina družin tak postupně poznala z fotky sochu Jana Skácela na Špilberku, našla protiatomový kryt 10-Z, vystopovala zadanou osobu podle fotky a vcelku donesla zpět na základnu nepoškozenou brněnskou mambu.

Po návratu na základnu následoval oběd, krátký program na téma výbava a balení batohu a poté oddíl opět vyrazil do města, tentokrát směr lanový park nedaleko Čertovy rokle. Tam pro nás měli připravený program Pavlínka s Danem. Nejdříve se všichni oblékli do úvazků, proběhly instrukce a už se oddíl mohl vydat směr lanové překážky. Nejenom že si jich zkusili spoustu sami zdolat, ale také se naučili se navzájem jistit.

A po opětovném návratu na základnu a večeři následoval poslední herní program této výpravy pod taktovkou Nečiho, kde měl oddíl za opravit Holly Hop, který nás měl vrátit permanentně na planetu Země. Protože byl ale rozbitý, vytvořil se místo toho paralelní vesmír, kde bylo vše stejné až na změnu pohlaví. Vždy dvojice holka + kluk tak měla za úkol pomocí svých rolí přijít na to, co je za potřebí k opravě Holly Hopu. Což se nakonec zdárně podařilo. A poslední aktivitou dne před večerkou už bylo pouze kino, i když někteří se rozhodli raději jít ven pálit přebytečné kalorie.

Poslední den už byl poměrně tradiční – rozcvička, snídaně, úklid, zhodnocení, cesta na nádraží, krátký rozchod a cesta domů. Výprava do Brna tedy uběhla jako voda a my už se pomalu můžeme začít těšit na tu listopadovou.

Zde přidávám pár fotek jako rychlý náhled - do týdne by měla být celá fotogalerie.

příprava na lanáč

autor: martas přidáno: 14. 10. 2018 22:17